Vishay MCT0603MD3320BP100
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 332ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Production
价格与库存
数据表和文档
Farnell
Datasheet10 页4 年前
Upverter
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
4
Resistance
332 Ω
332 Ω
332 Ω
Case/Package
0603
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
25 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicERA-3AEB3320V
Res Thin Film 0603 332 Ohm 0.1% 0.1W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRT0603BRD07332RL
100mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 332Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thin Film 0603 332 Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C SMD Paper T/R
PanasonicERA-3AEB301V
Res Thin Film 0603 300 Ohm 0.1% 0.1W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
PRECISION THIN FILM SMNT RESISTOR 0603 CASE 332OHM +/-0.1% 0.1W +/-25PPM/DEGC
RES SMD 332 OHM 0.1% 1/8W 0603
RESISTOR, 0603, 25PPM, 332R; Resistance:332ohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:125mW; Voltage Rating:75V; Temperature Coefficient:± 25ppm/K; Resistor Element Material:Thin Film; Resistor Case Style:0603; Resistor Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); External Depth:0.85mm; External Length / Height:0.45mm; External Width:1.55mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:0603; Series:MCT AT