Vishay MCT0603MD1202BP100
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 12000ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页4 年前
Upverter
Arrow.cn
库存历史记录
3 个月趋势:
-13.46%
符号封装
SnapEDA
Stock
15,383
Authorized Distributors
6
Resistance
12 kΩ
12 kΩ
12 kΩ
Case/Package
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
25 ppm/°C
供应链
Country of OriginGermany, Israel
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicERA3AEB123V
Res Thin Film 0603 12K Ohm 0.1% 0.1W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRT0603BRB0712KL
100mW Thin Film Resistor ±0.1% ±10ppm/℃ 12kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA-3APB123V
Res Thin Film 0603 12K Ohm 0.1% 0.1W ±15ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRT0603BRE0712KL
100mW Thin Film Resistor 75V ±50ppm/℃ ±0.1% 12kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Thin Film, 0.15W, 13000ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
描述
Res Thin Film 0603 12K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Medical Automotive AEC-Q200
RES SMD 12K OHM 0.1% 1/8W 0603
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR MCT AT - Precision 0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm 0.125W 1/8W 12kOhm ±25ppm/C
12K¦¸ ¡À0.1% 125mW ¡À25ppm/¡æ 0603 1.55mm*850¦Ìm*550¦Ìm