Vishay MCT06030F1001BP100
Res Thin Film 0603 1K Ohm 0.1% 1/10W ±10ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet11 页4 年前
Future Electronics
Newark
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-51.57%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
下载
Stock
17,469
Authorized Distributors
6
Resistance
1 kΩ
1 kΩ
1 kΩ
Case/Package
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
10 ppm/°C
10 ppm/°C
10 ppm/°C
供应链
Country of OriginGermany, Israel
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2010-09-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
PanasonicERA3ARB102V
Res Thin Film 0603 1K Ohm 0.1% 0.1W ±10ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 1000ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 10ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRT0603BRB071KL
100mW Thin Film Resistor ±0.1% ±10ppm/℃ 1kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thin Film 0603 1K Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 1000ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
PanasonicERA3ARB112V
Res Thin Film 0603 1.1K Ohm 0.1% 0.1W ±10ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
Avnet Japan
1 kOhms 0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur Thin Film
0603 (1608Metric) 0603 MCT - Precision 0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm 0.1W 1/10W 1kOhms ±10ppm/C
RES, 1K, 0.1%, 0.1W, 0603, THIN FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 1kohm; Product Range: MCT Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance: ± 0.1%; Temperature Coefficient: ± 10ppm/K; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)