Vishay MCT06030D8451BP100
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 8450ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
数据表和文档
IHS
Datasheet11 页4 年前
Upverter
Garrett
Stock
6,225
Authorized Distributors
4
Resistance
8.45 kΩ
8.45 kΩ
8.45 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
100 mW
63 mW
63 mW
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
25 ppm/°C
供应链
Country of OriginGermany, Israel
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
PanasonicERA-3AEB8451V
Res Thin Film 0603 8.45K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thin Film 0603 8.45K Ohm 0.1% 1/8W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
TE ConnectivityCPF0603B8K45E1
Res Thin Film 0603 8.45K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRT0603BRD078K45L
100mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 8.45kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE Connectivity / AMP9-2176088-4
Fixed Resistor, Thin Film, 0.166W, 8450ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Fixed Resistor, Thin Film, 0.15W, 8450ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
描述
RES THNFLM 0603 8.45K OHM 0.1% 1/10W 25PPM/ C SMD
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR MCT - Precision 0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm 0.1W 1/10W 8.45kOhm ±25ppm/C
MCT 0603-25 0.1% P1 8K45