Vishay MCT06030D4700BP500
SMD Chip Resistor, 470 Ohm, ± 0.1%, 100 mW, 0603 [1608 Metric], Thin Film, Precision
数据表和文档
IHS
Datasheet11 页4 年前
3 个月趋势:
-1.63%
符号封装
SnapEDA
Stock
18,771
Authorized Distributors
6
Resistance
470 Ω
470 Ω
470 Ω
Case/Package
0603
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
25 ppm/°C
供应链
Country of OriginGermany, Israel
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-10-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
描述
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 470ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
RES SMD 470 OHM 0.1% 1/10W 0603
470¦¸ ¡À0.1% 100mW ¡À25ppm/¡æ 0603 1.55mm*850¦Ìm*550¦Ìm