Vishay MCT06030D1401BP100
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 1400ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
数据表和文档
Upverter
Garrett
符号封装
Ultra Librarian
符号封装
下载
Stock
1
Authorized Distributors
4
Resistance
1.4 kΩ
1.4 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
供应链
Country of OriginGermany, Israel
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
PanasonicERA3AEB1401V
Res Thin Film 0603 1.4K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity2-2176088-6
Res Thin Film 0603 1.4K Ohm 0.1% 0.167W ±25ppm/C Pad SMD T/R Medical
TE ConnectivityCPF0603B1K4E1
Res Thin Film 0603 1.4K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRT0603BRD071K4L
100mW Thin Film Resistor 75V ±25ppm/℃ ±0.1% 1.4kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE Connectivity2-2176088-6
描述
RES SMD 1.4K OHM 0.1% 1/10W 0603
MCT 0603-25 0.1% P1 1K4