Vishay MBB02070C9102FCT00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 91000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet15 页7 年前
Burklin Elektronik
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.39%
备用零件
Price @ 1000
Stock
15,936
Authorized Distributors
6
Resistance
91 kΩ
91 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 91000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F91K
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 100kOhm 0.6W
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 82.5kOhm 0.6W
Yageo GroupMF0207FTE52-100K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 100000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F82K
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 82000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
MBB/SMA 0207 - Professional FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 91kOhm 0.6W
Res, 91K, 1%, 0.6W, Axial, Metal Film Rohs Compliant: Yes |Vishay MBB02070C9102FCT00
MBB0207 SERIES AXIAL THIN FILM RESISTOR 91KOHMS +/-1% 0.6W +/-50PPM/DEGC
Res Thin Film 91K Ohm 1% 3/5W ±50ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack