Vishay MBB02070C8204FCT00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 8200000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
3 个月趋势:
-1.86%
Stock
58,877
Authorized Distributors
6
Resistance
8.2 MΩ
8.2 MΩ
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 0.33W, 825ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNV14FAL7M50
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 7500000ohm, 1600V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF14JT8M20
Axial FIXED RESISTOR CF 0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm 0.25W 1/4W 8.2MOhm 0/ -1500ppm/C
VR25 SERIES AXIAL METAL GLAZE RESISTOR 8.2MOHMS +/-5% 0.25W +/-200PPM/DEGC
Res Metal Glaze 8.2M Ohm 5% 1/4W ±200ppm/C Conformal AXL Thru-Hole T/R
Stackpole ElectronicsCF18JT8M20
Axial FIXED RESISTOR CF 0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm 0.125W 1/8W 8.2MOhm 0/ -1500ppm/C
描述
Res, 8M2, 1%, 0.6W, Axial, Metal Film Rohs Compliant: Yes |Vishay MBB02070C8204FCT00
Axial FIXED RESISTOR MBB/SMA 0207 - Professional 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.6W 8.2MOhm ±50ppm/C
Res Thin Film 8.2M Ohm 1% 0.6W ±50ppm/C Conformal AXL Automotive Ammo Pack