Vishay MBB02070C8200FCT00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 820ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet15 页7 年前
Burklin Elektronik
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+8.02%
Stock
26,949
Authorized Distributors
6
Resistance
820 Ω
820 Ω
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
供应链
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 820Ohm 0.6W
TE ConnectivityLR1F820R
RESISTORS METAL FILM RES 820 OHMS PWR-RTG 0.6 W TOL 1%AXIAL LR NEOHM SERIES
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 820ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-820R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 820ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 750Ohm 0.6W
TE ConnectivityLR1F750R
Through Hole Thin Film Resistor, Lr Series, 750 Ohm, 600 Mw, - 1%, 350 V, Axial Leaded
描述
MBB/SMA 0207 - Professional FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 820Ohm 0.6W
Res, 820R, 0.6W, Axial, Metal Film Rohs Compliant: Yes |Vishay MBB02070C8200FCT00
Vishay Mbb02070C8200Fct00 Metal Film Resistor 820Ω Axial Lead 0.60 W 1% 50 Pp
Resistor: metal film; THT; axial; 820Ohm; +-1%; 0.6W; -55+155 deg.C
MBB0207 SERIES AXIAL THIN FILM RESISTOR 820OHMS +/-1% 0.6W +/-50PPM/DEGC
Res Thin Film 820 Ohm 1% 3/5W ±50ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack