Vishay MBB02070C7509FRP00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 75ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
Newark
Datasheet15 页7 年前
Datasheet15 页9 年前
Datasheet15 页10 年前
Datasheet16 页23 年前
Authorized Distributors
4
Resistance
75 Ω
75 Ω
75 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
400 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
供应链
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2009-01-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 75ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 76.8Ohm 0.6W
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 71.5Ohm 0.6W
Stackpole ElectronicsRNMF14FTC75R0
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 75ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR0204F75R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 75ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 0204
Stackpole ElectronicsRNF18FTD75R0
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 75ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res Thin Film 75 Ohm 1% 0.4W ±50ppm/C Conformal Coated AXL Automotive AEC-Q200 Medical T/R
MBB Series 0.6 W 75 Ohm ±1% ±50 ppm/K Professional Thin Film Leaded Resistor
RESISTOR, METAL FILM, 75OHM, 600mW, 1%; Resistance:75ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:600mW; Voltage Rating:300V; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; Termination Type:Axial Leaded ;RoHS Compliant: Yes