Vishay MBB02070C6819FCT00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 68.1ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet15 页7 年前
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-20.05%
备用零件
Price @ 1000
Stock
53,812
Authorized Distributors
6
Resistance
68.1 Ω
68.1 Ω
68.1 Ω
Mount
Through Hole
Case/Package
Conformal
Axial
Axial
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
400 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 68.1Ohm 0.6W
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 62Ohm 0.6W
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 71.5Ohm 0.6W
TE ConnectivityLR1F68R1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 68.1ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F62R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 62ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-68R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 68ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res, 68R11%, 0.6W, Axial, Metal Film Rohs Compliant: Yes |Vishay MBB02070C6819FCT00
MBB0207 SERIES AXIAL THIN FILM RESISTOR 68.1OHMS +/-1% 0.6W +/-50PPM/DEGC
Res Thin Film 68.1 Ohm 1% 0.6W ±50ppm/C Conformal Coated AXL Automotive Ammo Pack