Vishay MBB02070C5629FCT00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 56.2ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet15 页7 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+66.14%
Stock
9,990
Authorized Distributors
6
Resistance
56.2 Ω
56.2 Ω
Conformal
Axial
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
相关零件
Yageo GroupMF0207FTE52-56R2
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 56.2ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 56ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
MRS16 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 56Ohm 0.4W
MRS Series 56 Ohm 0.6 W ±1 % ±50 ppm/K Through Hole Metal Film Resistor
TE ConnectivityLR1F51R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 51ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-51R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 51ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res, 56.2R, 0.6W, Axial, Metal Film Rohs Compliant: Yes |Vishay MBB02070C5629FCT00
Res Thin Film 56.2 Ohm 1% 0.4W ±50ppm/C Conformal Coated AXL Automotive Medical Ammo
Axial FIXED RESISTOR MBB/SMA 0207 - Professional 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.6W 56.2Ohm ±50ppm/C
MBB/SMA 0207 Series 56.2 Ohm ±1 % 0.6 W ±50ppm°C SMT Metal Film Resistor