Vishay MBB02070C5118FCT00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 5.11ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
Stock
10,000
Authorized Distributors
2
Resistance
5.11 Ω
5.11 Ω
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
供应链
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
MBB/SMA 0207-50 1% CT 5R11
5.11 OHM 1% .6W