Vishay MBB02070C5113FCT00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 511000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet15 页7 年前
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.02%
Stock
9,990
Authorized Distributors
6
Resistance
511 kΩ
511 kΩ
Conformal
Axial
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
相关零件
Through Hole Resistor, 470 kohm, MRS25 Series, 600 mW,1%, Axial Leaded, 350 V
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 510kOhm 0.6W
Yageo GroupMF0207FTE52-511K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 511000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 470000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F470K
TE Connectivity 1622485-1 Metal Film Resistor 470K Ohm 1 Percent Through Hole
Yageo GroupMF0207FTE52-510K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 510000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res, 511K, 0.6W, Metal Film, Axial Rohs Compliant: Yes |Vishay MBB02070C5113FCT00
MBB/SMA 0207 - Professional FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 511kOhm 0.6W
Res Thin Film 511K Ohm 1% 0.6W ±50ppm/C Conformal Coated AXL Automotive Ammo Pack
MBB/SMA 0207 Series 0.6 W 511 kOhm ±1% ±50 ppm/°C Professional Leaded Resistor