Vishay MBB02070C5110FCT00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 511ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet15 页7 年前
Datasheet15 页10 年前
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
+55.79%
备用零件
Price @ 1000
Stock
91,887
Authorized Distributors
6
Resistance
511 Ω
511 Ω
511 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
400 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
供应链
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 511ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F470R
LR Neohm FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 470Ohm 0.6W
TE ConnectivityLR1F560R
Through Hole Thin Film Resistor, Lr Series, 560 Ohm, 600 Mw, - 1%, 350 V, Axial Leaded
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 560Ohm 0.6W
510 Ohms 1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Metal Film
描述
MBB/SMA 0207 - Professional FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 511Ohm 0.6W
VISHAY MBB02070C5110FCT00 Through Hole Resistor, 511 ohm, 300 V, Axial Leaded, 600 mW,1%, MBB Series
Res Thin Film 511 Ohm 1% 3/5W ±50ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
RESISTOR, 511R, 0.6W, 1%; Resistance:511ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:600mW; Voltage Rating:300V; Series:B0207; Temperature Coefficient:± 50ppm/K; Resistor Element Material:Metal Film; No. of Pins:2; Package / Case:Axial; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C