Vishay MBB02070C4991FCT00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 4990ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet15 页7 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.30%
备用零件
Price @ 1000
Stock
4,771
Authorized Distributors
6
Resistance
4.99 kΩ
4.99 kΩ
4.99 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
400 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
供应链
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 4990ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 4990ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-4K99
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 4990ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F5K1
LR Neohm FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 5.1kOhm 0.6W
Yageo GroupMF0207FTE52-4K7
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 4700ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res, 4K99, 1%, 0.6W, Axial, Metal Film Rohs Compliant: Yes |Vishay MBB02070C4991FCT00
MBB/SMA 0207 - Professional FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 4.99kOhm 0.6W
MBB0207 SERIES AXIAL THIN FILM RESISTOR 4.99KOHMS +/-1% 0.6W +/-50PPM/DEGC
Res Thin Film 4.99K Ohm 1% 0.4W ±50ppm/C Conformal Coated AXL Automotive Medical Ammo
MBB/SMA 0207 Series 0.6 W 4.99 kOhms 1 % 50 PPM Professional Leaded Resistor