Vishay MBB02070C4021FCT00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 4020ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet15 页7 年前
TME
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-12.87%
备用零件
Price @ 1000
Stock
37,402
Authorized Distributors
6
Resistance
4.02 kΩ
4.02 kΩ
4.02 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
400 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 4020ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 3900ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-4K02
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 4020ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 3900ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F4K3
LR Neohm FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 4.3kOhm 0.6W
TE ConnectivityLR1F3K9
TE Connectivity 1622467-1 Metal Film Resistor Through Hole LR1 1 Percent 3K9
描述
MBB/SMA 0207 - Professional FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 4.02kOhm 0.6W
MBB0207 SERIES AXIAL THIN FILM RESISTOR 4.02KOHMS +/-1% 0.6W +/-50PPM/DEGC
Res Thin Film 4.02K Ohm 1% 0.6W ±50ppm/C Conformal Coated AXL Automotive Ammo Pack
Res, metal Alloy,4.02Kohms,300Wv,1+/-% Tol,-50,50Ppm-Tc |Vishay MBB02070C4021FCT00
RES, 4K02, 1%, 0.6W, AXIAL, METAL FILM;