Vishay MBB02070C3011FCT00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 3010ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet15 页7 年前
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-8.54%
Stock
99,060
Authorized Distributors
6
Resistance
3.01 kΩ
3.01 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Metal Film Resistors 3.3kΩ 600mW ±50ppm/℃ ±1% Plugin,D2.5xL6.5mm Through Hole Resistors ROHS
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 3010ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 3.3kOhm 0.6W
Yageo GroupMF0207FRE52-3K01
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 3010ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-3K01
TE ConnectivityLR1F3K0
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 3000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res, 3K01, 1%, 0.6W, Axial, Metal Film Rohs Compliant: Yes |Vishay MBB02070C3011FCT00
Resistor: metal film; THT; axial; 3.01kOhm; +-1%; 0.6W; -55+155 deg.C
MBB/SMA 0207 - Professional FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 3.01kOhm 0.6W
MBB0207 SERIES AXIAL THIN FILM RESISTOR 3.01KOHMS +/-1% 0.6W +/-50PPM/DEGC
Res Thin Film 3.01K Ohm 1% 0.6W ±50ppm/C Conformal Coated AXL Automotive Medical Ammo