Vishay MBB02070C2743FRP00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 274000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet15 页7 年前
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
14,850
Authorized Distributors
4
Resistance
274 kΩ
274 kΩ
Case/Package
Axial
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Introduction Date2009-01-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
RES 274K OHM 0.6W 1% AXIAL
274K¦¸ ¡À1% 600mW ¡À50ppm/¡æ ,D2.5XL6.5MM 6.5mm
MBB/SMA 0207-50 1% RP 274K
274K OHM 1% 50PPM 3/5W