Vishay MBB02070C2430FCT00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 243ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet15 页7 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
38,316
Authorized Distributors
5
Resistance
243 Ω
243 Ω
243 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Conformal
Axial
Axial
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
400 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
供应链
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 220Ohm 0.6W
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 240ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F220R
Through Hole Thin Film Resistor, LR Series, 220 ohm, 600 mW, - 1%, 350 V, Axial Leaded
Yageo GroupMF0207FTE52-240R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 240ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-221R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 221ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res Thin Film 243 Ohm 1% 0.6W ±50ppm/C Conformal AXL Automotive Ammo Pack
MCC 0207-50PPM 243 Ohms 1% Precision Metal Film Leaded Resistor
Resistor,Thin Film,AX,243R,1%,0.6W
RS APAC
243¦¸ ¡À1% 600mW ¡À50ppm/¡æ 0207 6.5mm