Vishay MBB02070C2370FCT00
237 Ohms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Metal Film
数据表和文档
IHS
Datasheet15 页7 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+415%
Stock
33,350
Authorized Distributors
6
Resistance
237 Ω
237 Ω
Conformal
Axial
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 220Ohm 0.6W
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 237ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F220R
Through Hole Thin Film Resistor, LR Series, 220 ohm, 600 mW, - 1%, 350 V, Axial Leaded
Yageo GroupMF0207FTE52-240R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 240ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-221R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 221ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 237ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
MBB0207 SERIES AXIAL THIN FILM RESISTOR 237OHMS +/-1% 0.6W +/-50PPM/DEGC
Res Thin Film 237 Ohm 1% 0.6W ±50ppm/C Conformal Coated AXL Automotive Ammo Pack