Vishay MBB02070C1629FCT00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 16.2ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet15 页7 年前
TME
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.02%
备用零件
Price @ 1000
Stock
21,370
Authorized Distributors
4
Resistance
16.2 Ω
16.2 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Conformal
Axial
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Resistor Professional Metal Film 16.2 Ohm 1% 2/5W ±50ppm/K Ceramic Axial T/R
Res Thin Film 16.2 Ohm 1% 0.6W ±50ppm/C Conformal Coated AXL Automotive Ammo