Vishay MBB02070C1623FRP00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 162000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet15 页7 年前
Newark
Stock
24,900
Resistance
162 kΩ
162 kΩ
162 kΩ
Case/Package
Axial
Conformal
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
400 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
供应链
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2009-01-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Resistor Professional Metal Film 162k Ohm 1% 2/5W ±50ppm/K Ceramic Axial T/R
162K¦¸ ¡À1% 600mW ¡À50ppm/¡æ 6.5mm