Vishay MBB02070C1509FCT00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 15ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet15 页7 年前
Burklin Elektronik
RS (Formerly Allied Electronics)
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-18.60%
Stock
30,525
Authorized Distributors
6
Resistance
15 Ω
15 Ω
15 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
400 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
相关零件
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 15Ohm 0.6W
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 15ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-16R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 16ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD15R0
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 15ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF14JT15R0
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 15ohm, 350V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res, 15R, 0.6W, Axial, Metal Film Rohs Compliant: Yes |Vishay MBB02070C1509FCT00
Resistor: metal film; THT; axial; 15Ohm; +-1%; 0.6W; -55+155 deg.C
MBB Series Ø 6.5 x 2.5 mm 15 Ohm 0.6 W ±1 % ±50 ppm/K Metal Film Resistor
MBB0207 SERIES AXIAL THIN FILM RESISTOR 15OHMS +/-1% 0.6W +/-50PPM/DEGC
Axial FIXED RESISTOR MBB/SMA 0207 - Professional 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.6W 15Ohm ±50ppm/C