Vishay MBB02070C1501FCT00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 1500ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet15 页7 年前
Burklin Elektronik
RS (Formerly Allied Electronics)
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-37.49%
Authorized Distributors
6
Resistance
1.5 kΩ
1.5 kΩ
1.5 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
400 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
供应链
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 1.5kOhm 0.6W
Yageo GroupMF0207FTE52-1K5
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 1500ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Res, 1K5, 0.4W, Metal Film, Axial Rohs Compliant: Yes |Vishay MBA02040C1501FCT00
TE ConnectivityLR1F1K5
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 1500ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FRE52-1K5
Yageo GroupMF0207FTE52-1K47
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 1470ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res, 1.5K, 0.6W, Axial, Metal Film Rohs Compliant: Yes |Vishay MBB02070C1501FCT00
Vishay Mbb02070C1501Fct00 Metal Film Resistor 1.5KΩ Axial Lead 0.60 W 1%
Metal Film Resistors 1.5kΩ 600mW ±50ppm/℃ ±1% Plugin,D2.5xL6.5mm Through Hole Resistors ROHS
Resistor: metal film; THT; axial; 1.5kOhm; +-1%; 0.6W; -55+155 deg.C
MBB0207 SERIES AXIAL THIN FILM RESISTOR 1.5KOHMS +/-1% 0.6W +/-50PPM/DEGC
Axial FIXED RESISTOR MBB/SMA 0207 - Professional 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.6W 1.5kOhm ±50ppm/C
Metal Film Resistors AXIAL_D2.5X6.5MM_TM 1.5KΩ ±1% 3/5W
MBB/SMA 0207 Series 0.6 W 1.5 kOhms 1 % 50 PPM Professional Leaded Resistor
Res Thin Film 1.5K Ohm 1% 3/5W ±50ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack