Vishay MBB02070C1400FRP00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 140ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
Newark
Datasheet15 页7 年前
Datasheet15 页10 年前
Farnell
element14 APAC
Stock
9,120
Authorized Distributors
3
Resistance
140 Ω
140 Ω
Mount
Case/Package
Axial
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
供应链
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2009-01-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Resistor; Metal Film; Res 140 Ohms; Pwr-Rtg 0.6 W; Tol 1%; Axial; Tape & Reel
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 150Ohm 0.6W
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 130ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1622685-1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.75W, 130ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res Thin Film 140 Ohm 1% 0.6W ±50ppm/C Conformal Coated AXL Automotive T/R
RESISTOR, METAL FILM, 140 OHM, 600mW, 1%
Resistor Metal Film,140Ohm,1%,+/-50ppm,0; RESISTOR, METAL FILM, 140OHM, 600mW, 1%; Resistance:140ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:600mW; Voltage Rating:300V; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; Filter Terminals:Axial Leaded