Vishay MBB02070C1213FCT00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 121000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet15 页7 年前
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.18%
Stock
57,906
Authorized Distributors
6
Resistance
121 kΩ
121 kΩ
121 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Conformal
Axial
Axial
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
400 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 130kOhm 0.6W
TE ConnectivityLR1F121K
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 121000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-121K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 121000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 120000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 120000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-110K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 110000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
121 kOhms 1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Metal Film
MBB0207 SERIES AXIAL THIN FILM RESISTOR 121KOHMS +/-1% 0.6W +/-50PPM/DEGC
Axial MBB/SMA 0207 - Professional 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.6W 121kOhms ±50ppm/C
Res Thin Film 121K Ohm 1% 0.6W ±50ppm/C Conformal AXL Automotive Ammo Pack