Vishay MBB02070C1200FCT00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 120ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
Farnell
Datasheet15 页7 年前
Burklin Elektronik
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+9.55%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
88,845
Authorized Distributors
6
Resistance
120 Ω
120 Ω
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
供应链
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 120ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-120R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 120ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Res, 120R, 0.4W, Axial, Metal Film Rohs Compliant: Yes |Vishay MRS16000C1200FCT00
TE ConnectivityLR1F120R
RESISTORS METAL FILM RES 120 OHMS PWR-RTG 0.6 W TOL 1%AXIAL LR NEOHM SERIES
120 Ohms 1% 0.4W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Metal Film
Yageo GroupMFR-25FTE52-120R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 120ohm, 250V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
MBB/SMA 0207 - Professional FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 120Ohm 0.6W
Res, 120R, 0.6W, Axial, Metal Film Rohs Compliant: Yes |Vishay MBB02070C1200FCT00
Vishay Mbb02070C1200Fct00 Metal Film Resistor 120Ω Axial Lead 0.60 W 1%
Metal Film Resistors 120Ω 600mW ±50ppm/℃ ±1% Plugin,D2.5xL6.5mm Through Hole Resistors ROHS
Resistor: metal film; THT; axial; 120Ohm; +-1%; 0.6W; -55+155 deg.C
Res Thin Film 120 Ohm 1% 0.4W ±50ppm/C Conformal Coated AXL Automotive AEC-Q200 Medical Ammo