Vishay MBB02070C1009FRP00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 10ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet15 页7 年前
Newark
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
+43.67%
Stock
64,627
Authorized Distributors
6
Resistance
10 Ω
10 Ω
10 Ω
Case/Package
Axial
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
400 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 10ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1622675-1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.75W, 10ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNMF14FTC10R0
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 10ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNMF14FTC11R0
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 11ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Res Metal Film 10.7Ohm 1% 0.6W ±50ppm/K Ceramic Axial T/R
描述
Metal Film Resistors 10Ω 600mW ±50ppm/℃ ±1% Plugin,D2.5xL6.5mm Through Hole Resistors ROHS
Res Thin Film 10 Ohm 1% 0.6W ±50ppm/C Conformal Coated AXL Automotive Medical T/R
Axial FIXED RESISTOR MBB/SMA 0207 - Professional 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.6W 10Ohm ±50ppm/C
MBB Series 10 Ohm ±1% 0.6 W ±50 ppm/K Professional Thin Film Leaded Resistor