Vishay MBB02070C1008FCT00
MBB/SMA 0207 - Professional FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 1Ohm 0.6W
数据表和文档
IHS
Datasheet15 页7 年前
Burklin Elektronik
RS (Formerly Allied Electronics)
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-11.66%
Stock
83,781
Resistance
1 Ω
1 Ω
1 Ω
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
400 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
相关零件
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 1Ohm 0.6W
Yageo GroupMF0207FTE52-1R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 1ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 1ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD1R00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 1ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity1622371-1
TE Connectivity 1622371-1 Metal Film Resistor 1Ohm 3/5W 1% Through Hole
描述
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 1ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Res, 1R, 0.6W, Axial, Metal Film Rohs Compliant: Yes |Vishay MBB02070C1008FCT00
Resistor: metal film; THT; axial; 1Ohm; +-1%; 0.6W; -55+155 deg.C
MBB0207 SERIES AXIAL THIN FILM RESISTOR 1OHMS +/-1% 0.6W +/-50PPM/DEGC
Res Thin Film 1 Ohm 1% 0.6W ±50ppm/C Conformal Coated AXL Automotive Ammo Pack