Vishay MBB02070C1000FCT00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 100ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet15 页7 年前
Datasheet15 页10 年前
Burklin Elektronik
RS (Formerly Allied Electronics)
TME
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+19.78%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
80,469
Authorized Distributors
6
Resistance
100 Ω
100 Ω
100 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
400 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
供应链
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 100Ohm 0.6W
Res, 100R, 0.6W, Axial, Metal Film Rohs Compliant: Yes |Vishay MRS25000C1000FC100
MBA/SMA 0204 - Professional Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 100Ohms 0.4W
Yageo GroupMF0207FTE52-100R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 100ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FRE52-100R
Stackpole ElectronicsRNF14FBC100R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 100ohm, 250V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
描述
Metal Film Resistors 100Ω 600mW ±50ppm/℃ ±1% Plugin,D2.5xL6.5mm Through Hole Resistors ROHS
Resistor: metal film; THT; axial; 100Ohm; +-1%; 0.6W; -55+155 deg.C
100Ω 0.6W ±50ppm/℃ ±1% -55℃~+155℃ Axial Leaded Through Hole Resistors ROHS
MBB Series 0207 100 Ohm ±1% 0.6 W ±50 ppm/K Axial Metal Film Resistor
MBB0207 SERIES AXIAL THIN FILM RESISTOR 100OHMS +/-1% 0.6W +/-50PPM/DEGC
Res Thin Film 100 Ohm 1% 0.6W ±50ppm/C Conformal Coated AXL Automotive Ammo Pack
Metal film resistor, 100 Ω, 0.4 W, ±1 %, MBB02070C1000FCT00
Axial FIXED RESISTOR MBB/SMA 0207 - Professional 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.6W 100Ohm ±50ppm/C