Vishay MBA02040C4754FRP00
MBA/SMA 0204 - Professional Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 4.75MOhms 0.4W
数据表和文档
IHS
Datasheet15 页7 年前
Datasheet13 页16 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.80%
Stock
18,157
Authorized Distributors
6
Resistance
4.75 MΩ
4.75 MΩ
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Composition
Metal Film, Thin Film
Metal Film, Thin Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
供应链
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2008-05-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 4640000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 5110000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FAD4M75
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 4750000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNV14FAL4M70
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 4.7e+06ohm, 1600V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD4M42
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 4420000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 4750000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
RES 4.75M OHM 0.4W 1% AXIAL
MBA/SMA 0204-50 1% RP 4M75
4.75M¦¸ ¡À1% 400mW ¡À50ppm/¡æ 3.6mm
4.75M OHM 1% 50PPM 2/5W