Vishay MBA02040C2403FC100
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 240000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet15 页7 年前
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+94.16%
备用零件
Price @ 1000
Stock
5,060
Authorized Distributors
5
Resistance
240 kΩ
240 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Conformal
Axial
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
供应链
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2010-03-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
240K¦¸ ¡À1% 400mW ¡À50ppm/¡æ 0204 3.6mm
MBA/SMA 0204-50 1% C1 240K
240K OHM 1% .4W