Vishay MAL215757471E3
Cap Aluminum 470uF 450V 20% (35 X 50mm) 10mm 0.42 Ohm 2600mA 5000 hr Bulk
数据表和文档
Newark
Datasheet10 页9 年前
Datasheet11 页28 年前
element14 APAC
Future Electronics
_legacy Avnet
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Vishay MAL215757471E3 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
14,841
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Mount
Through Hole
Case/Package
Radial
Aluminum
Aluminum
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
420 mΩ
430 mΩ
430 mΩ
Life (Hours)
5000 hours
10000 hours
Ripple Current
2.6 A
2.7 A
2.7 A
Height - Seated (Max)
50.0126 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2008-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
United Chemi-ConELXS501VSN471MA60S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 500V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR VXH 450V 470muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConELXS401VSN471MR40S
Cap Aluminum Lytic 470uF 400V 20% (30 X 40mm) Snap-In 10mm 1820mA 5000h 105C Automotive Bulk
United Chemi-ConELXS451VSN471MA45S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
KYOCERA AVXLGU2W471MELC
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 450V 470muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
描述
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 157PUM-SI 450V 470muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
470 F 450 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 210mOhm
CAPACITOR, 470UF, 20%; Product Range:VISHAY - 157 PUM-SI Series; Capacitance:470µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Diameter:35mm; ESR:0.21ohm; Height:50mm; Lead Spacing:10mm; Life Time @ Temperature:5000 hours @ 85°C; Operating Temperature Max:85°C; Operating Temperature Min:-25°C; Voltage Rating:450V; Capacitor Terminals:Quick Connect, Snap-In; Operating Temperature Range:-25°C to +85°C; Ripple Current AC:2.6A
CAPACITOR, 470UF, 450V; Capacitor Dielectric Type:Aluminium Electrolytic; Capacitance:470µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:450V dc; Effective Series Resistance:210mohm; Series:2222157; Height:50mm; Outside Diameter:35mm; Capacitor Case Style:Radial; Lead Spacing:10mm; Operating Temperature Range:-25°C to +85°C; SVHC 2:Bis (2-ethyl(hexyl)phthalate) (DEHP); AC Ripple Current:2.6A; Application:General Purpose; Body Diameter:35mm; Case Style:Radial; Climatic Category:25/085/56; ESR Frequency:100Hz; External Length / Height:50mm; Max Operating Temperature:85°C; Min Temperature Operating:-25°C; Operating Lifetime:2500h; PCB Hole Diameter:2mm; Ripple Current Frequency:120Hz; Ripple Current Temperature:85°C; Terminal Type:PCB Pins; Termination Type:Snap-In; Tolerance, +:20%; Tolerance, -:20%; Voltage Rating DC:450V