Vishay MAL215232101E3
Cap Aluminum 100uF 200V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 340mA 4000 hr 105°C Ammo Pack
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页9 年前
Datasheet6 页14 年前
TME
Newark
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
-5.03%
备用零件
Price @ 1000
Stock
14,148
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
200 V
200 V
200 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.9 Ω
1.9 Ω
Life (Hours)
4000 hours
4000 hours
Ripple Current
340 mA
340 mA
340 mA
Height - Seated (Max)
21.9964 mm
21.9964 mm
21.9964 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2007-11-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 50V 100muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicECA2AHG101
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 100V 100muF 卤20% 0.394Dia 10.00mm