Vishay MAL214651331E3
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 146RTI 50V 330muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页8 年前
_legacy Avnet
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-7.65%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Vishay MAL214651331E3 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
4,882
Authorized Distributors
6
Capacitance
330 µF
330 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
90 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
5000 hours
Ripple Current
500 mA
669.5 mA
Height - Seated (Max)
21.9964 mm
21.9964 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2008-11-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
NichiconUPS1J331MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 63V 330muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
United Chemi-ConEGXE350ELL331MJ20S
330uF 35V 75mΩ ±20% 475mA@120Hz Plugin,D10xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF
PanasonicEEUFM1E331L
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FM 25V 330muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEUFC1V331
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 35V 330muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEU-TP1E331
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR TP 25V 330muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
描述
ALUMINIUM ELECTROLYTIC CAPACITOR,146 RTI SERIES 3000H 10(DIA.)X20MM 330UF 50V DC
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount