Vishay MAL213665471E3
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 136RVI 10V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet11 页5 年前
Datasheet11 页9 年前
element14 APAC
_legacy Avnet
Arrow Electronics
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.50%
备用零件
Price @ 1000
Stock
23,992
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
540 mΩ
Life (Hours)
6000 hours
6000 hours
Ripple Current
522.9 mA
522.9 mA
522.9 mA
Height - Seated (Max)
17.5006 mm
17.5006 mm
17.5006 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2000-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF
NichiconUHE1A471MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 10V 470muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
NichiconUHE1J471MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 63V 470muF 卤20% 0.492Dia 12.50mm
Cornell DubilierSK471M010ST
Cap Aluminum 470uF 10V 20% (8 X 11mm) Radial 3.5mm 0.54 Ohm 400mA 2000h 85°C
PanasonicEEU-HD1E471
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HD 25V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Cornell DubilierSK471M016ST
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SK 16V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
描述
Cap Aluminum 470uF 16V 20% (10 X 16mm) Radial Aluminum Cylindrical Can 5mm 830mA 6000 hr 105°C Bulk
Avnet Japan
Aluminium Electrolytic Capacitor D10x16mm P5 136 RVI 470uF 16V 105°C
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
CAPACITOR, 470UF, 16V; Capacitor Dielectric Type:Aluminium Electrolytic; Capacitance:470µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:10V dc; Effective Series Resistance:0.54ohm; Series:2222136; Life Time @ Temperature:5000h @ 105°C; Height:16mm; Outside Diameter:10mm; Capacitor Case Style:Radial; Mounting Type:Through Hole; Lead Spacing:5mm; Operating Temperature Range:-55°C to +105°C; SVHC:Bis (2-ethyl(hexyl)phthalate) (DEHP); AC Ripple Current:1700mA; Application:High Temperature; Body Diameter:10mm; Case Style:Radial; Climatic Category:55/105/56; ESR Frequency:120Hz; ESR Temperature:20°C; External Length / Height:16mm; Impedance:0.034ohm; Impedance Frequency:100Hz; Impedance Temperature:20°C; Lead Diameter:0.6mm; Lead Length:5mm; Leakage Current:200µA; Max Operating Temperature:105°C; Min Temperature Operating:-55°C; Operating Life Temperature:105°C; Operating Lifetime:5000h; Ripple Current Frequency:100kHz; Ripple Current Temperature:20°C; Terminal Type:Wire Ended