Vishay MAL202134101E3
Axial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 021ASM 10V 100muF ±20% 0.177Diax0.394L 4.50mmx10.00mm
数据表和文档
Newark
Datasheet9 页9 年前
Datasheet8 页10 年前
Datasheet8 页12 年前
Datasheet8 页12 年前
IHS
element14 APAC
Future Electronics
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
-16.78%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Vishay MAL202134101E3 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
71,931
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 µF
100 µF
Mount
PCB, Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Axial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
3.2 Ω
3.2 Ω
Life (Hours)
2500 hours
2500 hours
Ripple Current
100 mA
100 mA
Height - Seated (Max)
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2000-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NichiconTVX1A101MAD
VX Series 100 uF 10 V 85°C Ø6.3 x 12 mm Axial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
NichiconTVX0J101MAD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
描述
Cap Aluminum 100uF 10V 20% Aluminum Cylindrical Can 3.2 Ohm 100mA 1000 hr 85°C Ammo Pack
Avnet Japan
CAPACITOR;ALU ELECTROLYTIC;CAP 100UF;TOL 20%;AXIAL MINIATURE;VOL-RTG 10V
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
021ASM Series Ø 4.5 x 10 mm 100 uF ±20 % 10 V Miniature Axial Aluminum Capacitor
Cap Aluminum Lytic 100uF 10V 20% (4.5 X 10mm) Axial 3.2 Ohm 100mA 2500h 85C Ammo
CAP ALUM 100UF 20% 10V AXIAL / 100 µF 10 V Aluminum Electrolytic Capacitors Axial, Can 3.2Ohm 2500 Hrs @ 85°C
Aluminum Electrolytic Capacitor 100Uf, 10V, 20%, Axial, Full Reel; Capacitance:100Μf; Voltage(Dc):10V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:- Rohs Compliant: Yes |Vishay MAL202134101E3.
CAPACITOR, 100UF, 10V; Capacitor Dielectric Type:Aluminium Electrolytic; Capacitance:100µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:10V; ESR:3.2ohm; Life Time @ Temperature:500 hours @ 85°C; Height:10mm; Capacitor Case Style:Axial; No. of Pins:2; Applications:General Purpose; Body Diameter:4.5mm; External Length / Height:10mm; Mounting Type:Through Hole; Operating Temperature Range:-40°C to +85°C; Outer Diameter:4.5mm; Package / Case:Axial; Termination Type:Axial Leaded