Vishay M70Y103KB25
Res Cermet POT 10K Ohm 10% 0.5W 20(Elec)Turn 2.79mm (33.53 X 4.98 X 8.25mm) Pin Thru-Hole Bulk
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet4 页10 年前
Datasheet4 页15 年前
Datasheet3 页16 年前
element14 APAC
Farnell
Mouser
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-20.45%
供应链
Country of OriginCzechia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2008-07-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
TT Electronics89PR10KLF
Res Cermet Trimmer 10K Ohm 10% 3/4W 20(Elec)Turn 2.36mm (20.57 X 4.83 X 6.35mm) Pin Thru-Hole Box
TT Electronics89PR10K
Trimmer, Cermet, 0.75W, 10000ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 20 Turn(s), 7519
Res Cermet Trimmer 10K Ohm 10% 3/4W 15(Elec)Turn 2.36mm (20.57 X 4.83 X 6.35mm
Res Cermet Trimmer 10K Ohm 10% 1W 22(Elec)Turn 2.92mm (33.22 X 4.83 X 8mm) Pin Thru-Hole Tube
TT Electronics67YR10KLF
Res Cermet Trimmer 10K Ohm 10% 1/2W 20(Elec)Turn 2.29mm (9.53 X 4.95 X 11.98mm) Pin Thru-Hole Box
Trimmer, Cermet, 0.75W, 10000ohm, 400V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 15 Turn(s)
描述
Trimmer, Cermet, 0.5W, 10000ohm, 350V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 20 Turn(s)
VISHAY M70Y103KB25 Trimmer, 10 kohm, 500 mW,10%, 70Y Series, 20 Turns, Through Hole
TRIMMER, 20 TURN 10K; Track Resistance:10kohm; No. of Turns:20; Resistance Tolerance:± 10%; Series:70Y; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Power Rating:500mW; Mounting Type:Through Hole; SVHC:No SVHC; Resistor Element Type:Variable;RoHS Compliant: Yes
TRIMMER, 20 TURN 10K; Track Resistance:10kohm; No. of Turns:20; Resistance Tolerance:± 10%; Series:70Y; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Power Rating:500mW; Potentiometer Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Adjustment Type:Horizontal; Approval Category:MIL-R-22097; Contact Resistance Variation +:3%; End Resistance:2ohm; External Length / Height:8mm; Full Power Rating Temperature:85°C; Lead Diameter:0.8mm; Operating Temperature Max:150°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +150°C; Package / Case:PCB Mount; Proof Voltage:1000V; Resistance:10kohm; Resistor Element Material:Variable Rotary Cermet; Temperature Coeff. +:100ppm/°C; Temperature Coeff. -:100ppm/°C; Termination Type:Radial Leaded; Tolerance +:10%; Tolerance -:10%; Track Taper:Linear; Voltage Rating:400V; Voltage Rating VDC:400V