Bourns 3059Y-1-103LF
Res Cermet Trimmer 10K Ohm 10% 1W 22(Elec)Turn 2.92mm (33.22 X 4.83 X 8mm) Pin Thru-Hole Tube
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet2 页6 年前
Electro Sonic
element14 APAC
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-12.86%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns 3059Y-1-103LF 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
27,325
Authorized Distributors
6
Resistance
10 kΩ
10 kΩ
Mount
Chassis Mount, PCB, Panel, Through Hole
Chassis Mount, Panel
Case/Package
Termination
Pin
PC Pin
Number of Turns
22
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Cermet
Cermet
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2004-05-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
TT Electronics78PR10KLF
Trimmer, Cermet, 1W, 10000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 22 Turn(s)
Potentiometer, Cermet, 1W, 10000ohm, 400V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 22 Turn(s)
TT Electronics89PR10KLF
Res Cermet Trimmer 10K Ohm 10% 3/4W 20(Elec)Turn 2.36mm (20.57 X 4.83 X 6.35mm) Pin Thru-Hole Box
TT Electronics89PR10K
Trimmer, Cermet, 0.75W, 10000ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 20 Turn(s), 7519
Trimmer, Cermet, 0.5W, 10000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 25 Turn(s)
描述
TRIMMER, CERMET, REST 10 KILOHMS, THRU-HOLE, 22 TURNS, PWR-RTG 1W
Trimmer, 22 Turn 10K; Track Resistance:10Kohm; No. Of Turns:22Turns; Potentiometer Mounting:Through Hole; Product Range:Trimpot 3059 Series; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 10%; Temperature Coefficient:± 100Ppm/°C; Automotiverohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3059Y-1-103LF