Vishay IHLP5050CEER2R2M01
Inductor High Current Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz 16A 8mOhm DCR 5050 T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet5 页8 年前
Datasheet5 页10 年前
Datasheet5 页11 年前
Datasheet5 页19 年前
Future Electronics
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
iiiC
库存历史记录
3 个月趋势:
-13.84%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
18,756
Authorized Distributors
6
Inductance
2.2 µH
2.2 µH
2.2 µH
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Current Rating
16 A
16 A
16 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
8 mΩ
8 mΩ
8 mΩ
Q Factor
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
100 kHz
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 16A 0.008Ohm DCR Automotive T/R
General Purpose Inductor, 0.0000022uH, 20%, 1 Element, Iron-Core, SMD, 5050
Inductor Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Iron 20A 0.0055Ohm DCR T/R
Wurth Elektronik7443340220
WE-HCC SERIES, SHIELDED WIRE-WOUND SMD INDUCTOR WITH FERRITE CORE, 2.2 UH
Wurth Elektronik7443320220
Power Choke Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Ferrite 18A 0.0043Ohm DCR T/R
WE-HCC SMD High Current Cube Inductor, 2.2uH, 16A, 70MHz, 3.8mOhm
描述
General Purpose Inductor, 2.2uH, 20%, 1 Element, Composite-Core, SMD, 5050
Inductor, Shielded, 2.2Uh, 29A, Smd, Full Reel; Inductance:2.2Μh; Rms Current (Irms):16A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):29A; Product Range:Ihlp-5050Ce-01 Series; Dc Resistance Max:0.008Ohm Rohs Compliant: Yes |Vishay IHLP5050CEER2R2M01.
INDUCTOR, 2.2UH, 29A, 20%; Inductor Type:High Current; Series:IHLP-5050CE; Inductance:2.2µH; Tolerance, Inductance:± 20%; Resistance:7.2mohm; DC Current Max:29A; Case Style:5050CE; Tolerance, +:20%; Tolerance, -:20%; External Depth:3.5mm; External Length / Height:13.2mm; Temp, Op. Max:125°C; Temp, Op. Min:-55°C; Width, External:12.9mm