Vishay HVR3700001005FR500
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 10000000ohm, 3500V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页2 年前
TME
Farnell
element14 APAC
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-15.29%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginIndia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2008-07-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 10000000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 9100000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF12FTD10M0
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 10000000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 10000000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF18JT10M0
CF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -1500ppm/C 10MOhm 0.125W 1/8W
Stackpole ElectronicsCF12JT10M0
CF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -1500ppm/C 10MOhm 0.5W 1/2W
描述
Metal Film Resistors – Through-Hole; VISHAY; HVR3700001005FR500; 10 MOhm; 1 %; Axial; Axial
Res Metal Film 10M Ohm 1% 1/2W ±200ppm/°C Conformal Axial Thru-Hole T/R
Avnet Japan
Axial FIXED RESISTOR HVR37 0.157Diax0.394L 4.00mmx10.00mm 0.5W 1/2W 10MOhm ±200ppm/C
HVR Series Ø 4 x 10 mm 0.5 W 10 MOhm ±1 % ±200 ppm/K Metal Film Leaded Resistor
High Ohmic High Voltage Metal Film Leaded Resistor 500mW 10MOhm 1 %
RESISTOR, METAL FILM, 10MOHM, 1%; Resistance:10Mohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:0.5W; Voltage Rating:3500V; Series:HVR; Temperature Coefficient:± 200 ppm/K; Resistor Element Material:Metal Film ;RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, METAL FILM, 10MOHM, 1%; Product Range:VISHAY - HVR37 Series High Ohmic/High Voltage Metal Film Leaded Resistors; Resistance:10Mohm; Power Rating:500mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Resistor Element Material:Metal Film; Temperature Coefficient:± 200ppm/K; Voltage Rating:3.5kV; MSL:-; Resistor Mounting:Through Hole; Resistor Terminals:Axial Leaded