Vishay HVR2500001004JR500
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 1000000ohm, 1600V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页2 年前
Farnell
element14 APAC
Newark
HQonline
库存历史记录
3 个月趋势:
-24.89%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
6
Resistance
1 MΩ
1 MΩ
Mount
Through Hole
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
相关零件
Metal Film Resistors 1MΩ 250mW ±200ppm/℃ ±5% Plugin,D2.5xL6.5mm Through Hole Resistors ROHS
Axial FIXED RESISTOR VR37 0.157Diax0.354L 4.00mmx9.00mm 0.5W 1/2W 1MOhm ±200ppm/C
Stackpole ElectronicsCF14JT1M00
CF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -1500ppm/C 1MOhm 0.25W 1/4W
TE ConnectivityROX2SJ1M0
Through Hole Resistor, Rox Series, 1 Mohm, 2 W, 5%, 350 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
TE ConnectivityCFR100J1M0
Fixed Resistor, Carbon Film, 1W, 1000000ohm, 500V, 5% +/-Tol, 500ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Axial FIXED RESISTOR HVR25 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.25W 1/4W 1MOhm ±200ppm/C
HVR Series Ø2.5 x 6.5 mm 0.25W 1 MOhm ±5% ±200 ppm/K Metal Film Leaded Resistor
Res Metal Film 1M Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Conformal Coated AXL T/R
RES 1M OHM 1/4W 5% AXIAL / 1 MOhms ±5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, High Voltage, Pulse Withstanding, Safety Metal Film
RESISTOR, METAL FILM, 1MOHM, 5%; Resista; RESISTOR, METAL FILM, 1MOHM, 5%; Resistance:1Mohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:250mW; Voltage Rating:1.6kV; Temperature Coefficient:± 200ppm/K; Resistor Element Material:Metal Film; No. of Pins:2; Series:HVR