Vishay GSD2004S-E3-08
Rectifier Diode Small Signal Switching 300V 0.225A 50ns 3-Pin SOT-23 T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页8 年前
Newark
element14 APAC
ODG (Origin Data Global)
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-51.51%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Vishay GSD2004S-E3-08 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
TO-236-3
SOT-23
SOT-23
Forward Voltage
1 V
870 mV
870 mV
Reverse Voltage (DC)
Average Rectified Current
225 mA
225 mA
225 mA
Max Reverse Leakage Current
100 nA
Reverse Recovery Time
50 ns
50 ns
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.70
Introduction Date2013-07-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Rectifier Diode Small Signal Switching 200V 0.2A 50ns 3-Pin SOT-23 T/R
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 0.25A, 120V V(RRM), Silicon
Diode Small Signal Switching 300V 0.225A 3-Pin SOT-23 T/R
Rectifier Diode Small Signal Switching 200V 0.2A 50ns Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
Rectifier Diode Small Signal Switching 0.2A 3000ns 3-Pin SOT-23 T/R
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 0.2A, 75V V(RRM), Silicon, TO-236
描述
GSD2004S Series 240 V 225 mA Small Signal High Voltage Switching Diode -SOT-23-3
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 0.225A, 300V V(RRM), Silicon
DIODE, SMALL SIG, DUAL, 300V, SOT-23; Diode Configuration: Dual Series; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max: 300V; Forward Current If(AV): 225mA; Forward Voltage VF Max: 1V; Reverse Recovery Time trr Max: 50ns; Forward Surge