Vishay GDZ5V6B-HE3-08
Diode Zener Single 5.6V 2% 200mW Automotive 2-Pin SOD-323 T/R
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
Stock
72,567
Zener Voltage
5.6 V
5.6 V
5.6 V
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Dissipation
200 mW
200 mW
200 mW
Impedance
60 Ω
60 Ω
60 Ω
Max Reverse Leakage Current
1 µA
1 µA
Forward Voltage
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-03-11
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2025-10-01
LTD Date2026-04-01
相关零件
Zener Diode, 5.6V V(Z), 2.14%, 0.2W, Silicon, Unidirectional