Vishay GDZ5V1B-HE3-08
Automotive AEC-Q101 Tape & Reel (TR) ±2% Surface Mount Zener Diode 2muA @ 1V 200mW 5.1V 80Ohm
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页5 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
Authorized Distributors
4
Zener Voltage
5.1 V
5.1 V
Tolerance
2 %
2 %
Power Dissipation
200 mW
200 mW
Impedance
80 Ω
80 Ω
Max Reverse Leakage Current
2 µA
2 µA
Forward Voltage
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Zener Diode, 5.1V V(Z), 2.16%, 0.2W, Silicon, Unidirectional