Vishay GDZ15B-HE3-08
DIODE ZENER 15V 200MW SOD323 / Zener Diode 15 V 200 mW ±4% Surface Mount SOD-323
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页5 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Vishay GDZ15B-HE3-08 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
87,675
Authorized Distributors
2
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SOD-323-2
SOD-323-2
Zener Voltage
15 V
15 V
15 V
Tolerance
4 %
2 %
2 %
Power Dissipation
200 mW
200 mW
200 mW
Impedance
42 Ω
42 Ω
42 Ω
Max Reverse Leakage Current
100 nA
100 nA
Forward Voltage
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-03-11
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2025-10-01
LTD Date2026-04-01
相关零件
DIODE ZENER 12V 200MW SOD323 / Zener Diode 12 V 200 mW ±4% Surface Mount SOD-323
Zener Diode, 13V V(Z), 2.2%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
Diode Zener Single 16V 2% 200mW Automotive 2-Pin SOD-323 T/R
Diodes Inc.MMSZ5245BS-7-F
MMSZ5245B Series 15 V 200 mW 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOD-323
Diodes Inc.DDZ13BS-7
Zener Diode Single 12.9V 2.562% 14Ohm 200mW 2-Pin SOD-323 T/R / DIODE ZENER 13V 200MW SOD323
Diodes Inc.MMSZ5248BS-7-F
Zener Diode, 18V V(Z), 5%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
描述
Automotive AEC-Q101 Tape & Reel (TR) ±4% Surface Mount Zener Diode 100nA @ 11V 200mW 15V 42Ohm
Zener Diode, 15V V(Z), 2.18%, 0.2W, Silicon, Unidirectional