Vishay CW02B56R00JE70
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 56ohm, 12.961V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页8 年前
Newark
element14 APAC
Farnell
New Yorker Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
3,799
Authorized Distributors
6
Resistance
56 Ω
56 Ω
56 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Ceramic
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
3 W
3 W
3 W
Composition
Ceramic, Wirewound
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
相关零件
Ohmite23J56RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 56ohm, 135V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
VISHAY AC03000005609JAC00 Through Hole Resistor, 56 ohm, Axial Leaded, 3 W,5%, AC Series
TE Connectivity / AMP4-1623771-1
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 56ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite43J56RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 56ohm, 200V, 5% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite43J56R
AC03 SERIES AC AXIAL FUSIBLE WIREWOUND RESISTOR 56OHMS +/-5% 3W
描述
CW Series Ø 4.78 x 14.27 mm 3 W 56 Ohm ±30 ppm/°C Axial Lead Wirewound Resistor
Res Wirewound 56 Ohm 5% 3W ±30ppm/C Silicone AXL T/R
RESISTOR, WIREWOUND, 56 OHM, 3W, 5%
RESISTOR, WIREWOUND, 56OHM, 3W, 5%; Resistance:56ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:3W; Temperature Coefficient:± 30ppm/°C; Resistor Element Material:Ceramic; Body Material:Ceramic; Filter Terminals:Axial Leaded