Vishay CW02B3R000JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 3ohm, 3V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
Newark
Datasheet3 页8 年前
Datasheet3 页17 年前
Datasheet3 页13 年前
Datasheet3 页13 年前
Datasheet3 页14 年前
Datasheet3 页14 年前
Datasheet3 页15 年前
Datasheet3 页15 年前
Datasheet3 页16 年前
Datasheet3 页17 年前
Datasheet3 页11 年前
Datasheet3 页19 年前
element14 APAC
Farnell
New Yorker Electronics
Arrow.cn
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.30%
备用零件
Price @ 1000
Stock
53,125
Authorized Distributors
6
Resistance
3 Ω
3 Ω
3 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Ceramic
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
3 W
3 W
3 W
Composition
Ceramic, Wirewound
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 3ohm, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 2.7ohm, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 3ohm, 3.873V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity1-1623788-4
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 3.3ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount, 5135
TE ConnectivitySQMW73R3J
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 3.3ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySQZW103R3J
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 3.3ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Resistor; Wirewound; Res 3 Ohms; Pwr-Rtg 3W; Tol 5%; Axial; Bulk
CW Series 3 Ohm 3.75 W ±5 % ±50 ppm/°C Through Hole Wirewound Resistor
RESISTOR, WIREWOUND, 3OHM, 3W, 5%; Resis; RESISTOR, WIREWOUND, 3OHM, 3W, 5%; Resistance:3ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:3W; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Ceramic; Body Material:Ceramic; Filter Terminals:Axial Leaded