Vishay CW02B1R500JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 1.5ohm, 2.121V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页8 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
New Yorker Electronics
Future Electronics
备用零件
Price @ 1000
Stock
7,333
Authorized Distributors
4
Resistance
1.5 Ω
1.5 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Ceramic
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
3 W
3 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 1.5ohm, 1.7321V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 1.5ohm, 2.739V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 1.5ohm, 2.449V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySBCHE41R5K
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 1.5ohm, 10% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount, 3228
TE ConnectivitySBCHE61R5K
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 1.5ohm, 10% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity1-1623728-0
Fixed Resistor, Wire Wound, 11W, 1.5ohm, 4.062V, 10% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount, 3935
描述
CW Series 1.5 Ohm 3.75 W ±5 % ±50 ppm/°C Through Hole Wirewound Resistor
RESISTOR, WIREWOUND, RES 1.5 OHMS, PWR-RTG3 W, TOL 5%, AXIAL, BULK
ER - Resistor, Wirewound; 1.5
RS APAC
CW-2B 1.5 5% E12 e3
1.5 OHM 5% 3W